Pytania

Zebrałyśmy najczęściej pojawiające się pytania i zebrałyśmy odpowiedzi. Mamy nadzieję, że ta lektura będzie pomocna w korzystaniu z maseczek ochronnych!

Gdzie kupię maseczki?

Nasze maseczki dostępne są tylko na madmask.pl. Dziękujemy za propozycje dystrybucji itd. Jeśli jesteś zainteresowana/y zakupem ilości większej niż 300 sztuk – napisz nam maila na adres: eshop@madmask.pl.


Rozmiary masek

Są tylko 2 – dla dorosłych i dla dzieci. Dzieci na zdjęciach mają 3,5 oraz 6 lat. Są raczej wyrośnięte. Nie podpowiemy Ci więcej czy będzie dobra maseczka na twojego 3, 6, 10, 13-latka :)

Czy możecie dorzucić coś do mojego zamówienia lub je zmienić?

Korzystamy z platformy Shoplo, a równocześnie nie załączamy do paczki paragonów fiskalnych - co jest zgodne z prawem, ale... rozliczamy się z urzędem skarbowym na postawie wyciągu z systemu shoplo. Samo shoplo nie ma tam możliwości modyfikacji waszego zamówienia. Nie możecie go zmienić Wy ani my. Jeśli wpiszemy zmianę w komentarzu – nie ma możliwości przesłania tej informacji do systemu. Gdybyśmy przyjęli od Was pieniądze za dodatkowe/inne produkty to przy kontroli z urzędu skarbowego miałybyśmy duże problemy. Jeśli chodzi o zamiany w zamówieniach - po kilkunastu próbach spełniania Waszych życzeń zmian i takiej samej ilości błędów i ponoszeniu dodatkowych kosztów wysyłki – wiemy, że robiąc to polegniemy przy tej skali. Też dlatego, że wasze zamówienia natychmiast po opłaceniu trafiają do realizacji w firmie logistycznej. Jeśli po złożeniu i zapłacie chcecie je anulować - to jest tylko jedna opcja na to - możecie nie przyjąć paczki, lecz zgodnie z regulaminem - ponosicie koszt dostawy.

Paragony i faktury

Dostając swoje zamówienie – nie dostajecie paragonu, ponieważ pozwala na to prawo. Jeśli 100% sprzedaży do Klientów indywidualnych odbywa się poprzez platformę sklepu internetowego – nie ma obowiązku wystawiania paragonu.

Faktury wystawiamy automatycznie do 7 dni od realizacji zamówienia i wysyłane są mailem.


Jak obchodzić się z maseczką i filtrem?

Maska wykonana jest z bawełny, w zależności od modelu ma gęstość materiału 120-130g/m2. Ma podwójną warstwę bawełny z kieszenią na filtr – może być stosowana wielokrotnie po wypraniu w 60 stopniach Celsjusza, sterylizacji w autoklawie itd.

My używamy garnka do gotowania na parze – wrzucamy na sito maseczkę na 10 minut, wówczas najmniej traci kolor. Wiesz – żaden kolor nie przeżyje wielu prań w 60 stopniach.

Uwaga: maskę należy przed założeniem włożyć do miski z wrzątkiem na 10 minut, lub właśnie „ugotować na parze” lub też uprać w min. 60stopniach. Jeśli masz autoklaw – możesz ją też wysterylizować.

Po noszeniu, należy proces powtórzyć.

Rekomendujemy zastosowanie filtrów – aby zwiększyć skuteczność działania maski. Znajdziesz tutaj też gotowe komplety – maski wraz z 1lub 10 filtrami z włókniny F9.

Przy zdejmowaniu maski należy zachować szczególną ostrożność, maskę trzeba po noszeniu włożyć do woreczka foliowego, zawiązać, odkazić w autoklawie lub piorąc w temperaturze min. 60 stopni.

Filtr wykonany jest z Włókniny w klasie F9 - posiada atest Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, ważny do 5.01.2021. Włóknina wykonana jest z poliestru i polipropylenu. Wskaźnik zatrzymywania cząstek wynosi minimum 95% dla 0,4 mikrometra.

Filtr ma swoje własności filtracyjne nawet przez rok. Jednak – nie próbuj go sterylizować, prasować, gotować lub prać. To zniszczy jego właściwości, ponieważ budowany jest z włókiem polietylenowych oraz polipropylenowych.

Jak więc obchodzić się z filtrem? Możesz użyć za każdym razem nowego i to na pewno będzie najbezpieczniejsze rozwiązanie. My po użyciu – maseczkę wrzucamy do garnka na parze, zaś filtr odkładamy w czyste, suche miejsce na kilka dni, a w tym czasie używamy kolejnego.

Filtr jest wycinany na szwalni, na naszej krojowni, stąd wybaczcie miejscami nierówności.

Czy filtr chroni przez koronawirusem?

Żaden dostępny na rynku filtr nie chroni przed wirusem. Jednak stosowanie filtra zmniejsza prawdopodobieństwo tzw. „transmisji wirusa” czyli jego przenoszenia.

Możesz nasunąć szalik na twarz, jednak będzie to mniej skuteczne niż bawełniana maska, ta będzie mniej skuteczna niż maska z filtrem z fizeliny medycznej. Jednak dla nas to było za mało, wiemy, ze są na rynku filtry FPP3 o bardzo wysokiej skuteczności filtracji, jednak … te filtry powinno się wymieć co 3 godziny i tutaj pojawia się haczyk – nigdzie nie ma filtrów na wymianę.

Znalazłyśmy filtr w klasie F9, najwyższej dostępnej na masową skalę teraz klasie filtracji. Jest to filtr w tzw. Grupie filtrów dokładnych (słabsze grupy to: zgrubne i pośrednie – tzw. G i M). W grupie dokładnych są też filtry F7, F8 i F9- my stosujemy tylko F9. Średnia skuteczność filtracji dla cząstek 0,4 mikrometra wynosi 95%, podczas gdy wielkość koronawirusa wynosi 60-140 nm, czyli 0,06 – 0,14 mikrometra.

Czy noszenie maski ochroni mnie przed wirusem?

Noszenie maseczki z filtrem ochroni Cię przed smogiem, z wirusem sprawa jest bardziej skomplikowana. Kluczowa staje się ogólna dyscyplina postępowania z maseczką, minimalizowanie ryzyka i kontaktu z miejscami zwiększonego ryzyka, wreszcie – bardzo ważne – częste mycie dłoni i dezynfekcja. Nic nie uchroni Cię przed wirusem jeśli nie będziesz ostrożna/y i uważna/y, np. Będąc w sklepie w maseczce i rękawiczkach zsuniesz maskę aby podrapać się po nosie… itd. Itd.

Dostawa

Korzystamy z kuriera DPD. Nie ma innych opcji dostawy. Nie ma odbiorów osobistych – ze względów bezpieczeństwa. Koszt dostawy w Polsce to 15 zł, lub 15,50 zł jeśli wybierasz płatność przy odbiorze.

Wysyłamy zagranicę – wybierz na końcu zamówienia opcję DPD Europe. Nie ma opcji płatności za pobraniem poza terenem Polski.

Wzory masek

Na ten moment nie przewidujemy powrotu wzory w małe białe korony na czarnym tle. Nie ma dostępnego materiału. Jeśli się pojawi – damy Wam znać.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl